Královice o víkendu zažily mistrovskou podívanou – Mihai Maldea Čechům ukázal, jak se jezdí working equitation!

 

Praha, 08. července – Ve dnech 05.-07.07.2019 se jezdecký areál Královický dvůr stal dějištěm prvních závodů Working Equitation s mezinárodní účastí Czech Summer Open 2019

 

Závody byly pořádané pod hlavičkou spolku WEČR a jednalo se zároveň o dosud největší akci v této disciplíně v České republice. Bohatý soutěžní program nabídl soutěže od třídy vodičů, až po tu nejvyšší – takzvanou „Master“ třídu, kde je kůň veden pouze jednou rukou. Tato třída byla v ČR vypsána poprvé a na její start se postavily hned tři české závodnice a reprezentantka z Polska Ewelina Zon. Hvězdou soutěže však byl německý jezdec Mihai Maldea, dlouholetý člen německého reprezentačního týmu, který se českým divákům představil v té nejlepší formě. Se svým koněm Benjamim de Caniceira předvedl adrenalinovou rychlostní jízdu, s velkým náskokem všechny tři části vyhrál a stal se tak vítězem prvního Czech Summer Open. Na druhém místě skončila česká reprezentantka Barbora Linhartová s Duque II D´Atela, třetí místo si odvezla Ewelina Zon z Polska s koněm Little King Time.

Jasného vítěze měla i třída P, kde stejně přesvědčivě vyhrála Rakušanka Angela Honeder s klisnou Dornroeschen. Na druhém místě skončila Petra Čejková s Marcusem a skvělé třetí místo vybojovala teprve čtrnáctiletá Kristýna Maternová s Gin Tonicem.

Další třídy již měly české vítěze. Třídu S v kategorii seniorů vyhrála Babeta Kvapilová s Bankietem, společnou třídu dětí a juniorů Alžběta Veliká s koněm Mandaríno Gold. Vítězi seniorské kategorie třídy L byla Alena Nováková a Harry, v mladší kategorii dětí a juniorů na prvním místě skončila Barbora Pleskačová a Sacramoso Margeta XIII – 20. Ve třídě Z se z vítězství radovaly v seniorech Lenka Nováková a Fiery Rose a v mladší kategorii Alice Weinfurtová a Gabriel.

Závody rozhodovali zkušení mezinárodní rozhodčí Mario Pimentel z Portugalska a Sandra Migl z Rakouska, českou rozhodčí byla Eva Žaludková. Pro diváky byl připraven i doplňkový program, velký úspěch mělo vystoupení Jízdní jednotky policie ČR Praha, potlesk sklidil i dog-dancing a ukázka přípravy koně pro práci ve filmu. V průběhu celé akce mohli také diváci přispět na „Cestu za snem“ na ME v Rotterdamu paradrezurního jezdce Vladimíra Votřela, který také v neděli přijel jezdce podpořit a předávat soutěžícím ceny.

 „První ročník závodů Czech Summer Open zdaleka předčil naše očekávání. Musíme poděkovat všem našim partnerům, kteří nám pomohli tento sen uskutečnit. A areál Královického dvora jako by byl pro tuto akci přímo stvořený. Máme velkou radost z nadšených ohlasů, které přicházejí ze stran soutěžících i rozhodčích, a už začínáme přemýšlet, co si na ně vymyslíme příští rok. Plány máme velké, nechte se překvapit ,“ dodává Šárka Kopecká, ředitelka závodů a předsedkyně spolku WEČR.